Śniadanie na Mazurach... Świeży, wiejski chleb i maślanka… Przypomnij sobie smak wakacji z naszą maślanką. Powstaje przy produkcji masła, z pasteryzowanej, ukwaszonej śmietanki. Ma orzeźwiający, lekko kwaśny smak. Jest gęsta, z delikatnymi grudkami masła, które nadaje jej niepowtarzalny smak.
Pojemność: 1l

Posmakuj:
Czas na młode ziemniaki z koperkiem. Do tego nalej do kubka maślankę z Jezierzyc i masz wyjątkowy wiosenny obiad.


                                      Maślanka naturalna


Pożyteczne bakterie maślanki wytwarzają enzym rozkładający laktozę, dzięki czemu osoby jej nietolerujące mogą zapomnieć o kłopotach trawiennych towarzyszących piciu mleka - biegunce, wzdęciach czy bólu brzucha. Ponadto chronią nas przed infekcjami, ponieważ wytwarzają substancje antybakteryjne(bakteriocyny) oraz zakwaszając jelito, tak by nie rozwijały się w nim drobnoustroje chorobotwórcze. Należy dodać, że zawiera ona ponadto składnik wielce cenny dla tkanki nerwowej, a mianowicie lecytynę. Obecny w niej kwas mlekowy wzmaga wydzielanie soków żołądkowych oraz pobudza i reguluje procesy trawienia. Maślanka nie jest tłusta (zawiera od 1,5 do 2,5 % tłuszczu), jest lekkostrawna (trawi się ją 2-3 razy szybciej niż mleko słodkie), dietetyczna i dlatego do codziennego menu włączają ją chętnie osoby pragnące zgubić kilka kilogramów. Co także ważne, bakterie z maślanki wzmacniają organizm po kuracjach antybiotykowych.
Maślankę warto pić także w trakcie przyjmowania tych lekarstw, ponieważ na działanie antybiotyków „jej” bakterie są wyjątkowo odporne. Florę bakteryjną jelita grubego odbudowują zaledwie w ciągu 10 dni.   Nasza maślanka jest mniej kaloryczna od jogurtów, a także innych produktów z dodatkami smakowymi i zapachowymi.

Proces produkcji:
Powstaje przy produkcji masła ze spasteryzowanej, ukwaszonej śmietanki kremowej. Posiada naturalny smak, lekko kwaśny, orzeźwiający, doskonale gasi pragnienie w upalne dni. Zawiera grudki masła, posiada naturalną lecytynę, jest lekkostrawna.

Pozostałe informacje:  
Wartość energetyczna: 155 kJ/37kcal w 100g
Warunki przechowywania: przechowywać w temp. 1-10 °C
Termin przydatności do spożycia: 7 dni
Opakowanie jednostkowe: butelka 1L